"Dziewczęta OKS Olesno w kategorii Młodziczek rozpoczęły batalię o miejsca 5- 8 w której uczestniczą zespoły: OKS Olesno, dwa zespoły SMS Opole II LO, MMKS Kędzierzyn-Koźle. Pierwszy turniej odbył się 20.02.2016 w Opolu w którym wygrały oleśnianki pokonując obydwa zespoły z Opola w jednym meczu 2:1, a w drugim 2:0. Nieco gorzej wyglądał turniej rozegrany w Oleśnie 27.02.2016 r., gdzie OKS uległ w meczu z Opolem 1:2 zaś z Kędzierzynem 0:2.

Pomimo nieudanego występu w Oleśnie należy pozytywnie ocenić dziewczęta zważywszy, że ani w pierwszym ani w drugim turnieju nie wystąpiliśmy w optymalnym składzie. Okazję do pokazania się na boisku miały dziewczęta z mniejszym doświadczeniem meczowym i to jest największy plus tego etapu rozgrywek. Oleśnianki z każdym spotkaniem nabierają doświadczenia i pewności siebie, i z tego bardzo się cieszę. Turniej w Oleśnie może nam nie wyszedł ale czasami tak bywa. Główną przyczyną tych porażek były indywidualne błędy techniczne zawodniczek i na pewno słabsza dyspozycja w zagrywce. Trudno jednak dziewczętom odmówić woli walki. Bardzo się starały, a pewność zachowania na boisku będzie narastać wraz z każdym kolejnym meczem, co zaowocuje w przyszłym sezonie rozgrywkowym. Mam nadzieję, że turniej w Kędzierzynie wypadnie lepiej i w końcu będziemy mogli wystąpić w optymalnym składzie, co też pozwoli na grę dziewczętom z mniejszym doświadczeniem, ponieważ ze szkoleniowego punktu widzenia planuję tam grać dwoma szóstkami. Pierwszą partię zagramy optymalną szóstką, a drugiego zagra zupełnie inna szóstka, jeżeli dojdzie do „Tie-breaka” to zobaczymy.

Po zakończeniu rozgrywek na pewno skupimy się na rozegraniu kilku turniejów towarzyskich w celu przygotowania się do rozgrywek w przyszłym sezonie. Planujemy również wystartować w rozgrywkach siatkówki plażowej po to, aby dziewczęta nabrały doświadczenia i pewności siebie w grze."

OKS wystąpił w składzie: Hanna Źrebiec, Aleksandra Brzęczek, Agata Wąsik, Julia Ziółkowska, Karolina Bednarska, Weronika Raś, Julia Famuła, Laura Kacała, Wiktoria Wiecha, Wiktoria Staffa, Patrycja Małysa, Karolina Trocha, Tosia Antkowiak, Barbara Szczepańska, Laura Gręda, Agnieszka Bawej, Julia Chęcińska.